تبلیغات
سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در قطر

قالب وبلاگ

asgharaslenajafi@gmail.com

سرپرستی مدارس جمهوری اسلامی ایران در قطر
 
با رایزنی انجام شده و هماهنگیهای صورت گرفته با مسئولین دانشگاه تگزاس در مجموعه قطر فاندیشین ، روز پنجشنبه  دوم اردیبهشت 1395 برابر با 21 آوریل 2016 و 13 رجب همزمان با سالروز ولادت امیر مومنان حضرت علی ( ع ) و روز پدر تعداد سی نفر از دانش آموزان  پایه ی سوم متوسطه از دبیرستانهای شهید رجایی و شهید بهشتی به همراه مدیران مدارس خود از دانشگاه یاد شده بازید نمودند . در این بازدید سرپرست محترم مدارس جمهوری اسلامی ایران در قطر جناب آقای خلج و معاون آموزشی سرپرستی آقای سلیمانی نیز حضور داشتند . بازدید از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 12 ادامه یافت . هدف اصلی از بازدید ، آشنایی دانش آموزان ایرانی مقیم قطر با این دانشگاه و شرایط ورود به آن و مزایا و امکانات گسترده موجود در این دانشگاه که به دانش آموزان پذیرفته شده تعلق خواهد گرفت . از زحمات فراوان و همراهی و همکاری استاد ارجمند دانشگاه تگزاس جناب آقای دکتر امانی و رییس گروه پذیرش دانشگاه مستر سمیر تشکر و قدردانی میگردد . 

برخی از کلیات بازدید در ادامه آورده شده است . جهت آشنایی بیشتر میتوانیدبه سایت دانشگاه که درپایان اشاره شده  مراجعه نمایید .

1- دانشگاه تگزاس مانند ایران اعتقادی به شعبه ندارد و هر یک از  دانشگاههای مختلف آن در سراسر جهان به عنوان یک کمپ در نظر گرفته میشود . لذا در زمان فارغ التحصیلی از کشوری که از آن فارغ التحصیل میشوید اسمی برده نشده و فقط به دانشگاه تگزاس اصلی اشاره میشود . 
2- کمپ اصلی و مادر دانشگاه تگزاس در ایالت تگزاس درزمینی  مساحت چند هزار هکتاری با بیش از 140 سال قدمت و افزون بر  2800 دانشکده در 140 رشته کارشناسی و 250 رشته کارشناسی ارشد و دکتری قرار گرفته است . 
3- دانشجو ی  هر کمپ به راحتی و بدون بروکراسی اداری میتواند بین کمپ های این دانشگاه در کشورهای دیگر جابجا شود . 
4- کمپ دانشگاه تگزاس قطر از سال 2003 ، فعالیت خود را شروع کرده و هم اکنون بیش از 800 دانشجو در آن مشغول به تحصیل می باشند . 
5- در حال حاضر فقط در این دانشگاه فقط در4 رشته ی مهندسی  شیمی - نفت - مکانیک و برق  دانشجو میپذیرد . 
6- هزینه ثبت نام سالانه دانشگاه حدود 25000 دلار بوده که البته بعد از پذیرش از وجود وامهای دانشجویی تا 80 درصد شهریه میتوان بهره جست . اگرچه دانشجویان ممتاز در صورت بورسیه شده تا مرز رایگان شده تحصیل نیز میتوانند پیش روند . 
7- بعد از پذیرش در دانشگاه  ، استفاده از تمام امکانات دانشگاه مانند ، کتابخانه ، اینترنت ، خوابگاه دانشجویی ، لب تاب  ، سلف سرویس ، استخر و سالنهای ورزشی ، منابع و کتب درسی و ... رایگان خواهد بود . 
8- ساختمان دانشگاه بسیار زیبا و معماری منحصر به فردی دارد که اثر یک آرشیتکت مکزیکی است . 
9- از نکات جالت توجه در این دانشگاه این بود که با پذیرش هر دانشجو از هر کشور بلافاصله پرچم آن کشور در کنار پرچم های ملیتهای دیگر قرار میگیرد . در این میان پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران عزیز نیز در رینگ پرچم های دانشگاه قرار داشت . 
10-با شمارش پرچم ها تقریبا از 35 کشور جهان در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند . 
11-هر ساله حدود 1200 نفر وارد سایت پذیرش دانشگاه شده و مدارک خود را ارایه میدهند و در نهایت پس از طی مراحل مختلف فقط 120 نفر از آنان پذیرش خواهند شد  . 
12-همه ی دروس به زبان انگلیسی تدریس میگردد . لذا تسلط کامل به زبان انگلیسی و داشتن یکی از مدارک تافل یا آیلتس الزامی است . 
13-سایت دانشگاه                                                                                                                          میباشد . [ یکشنبه 5 اردیبهشت 1395 ] [ 08:37 ق.ظ ] [ سرپرستی qa ]

آخرین مطالب
لیست آخرین مطالب
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
تماس با ما